W poszukiwaniu szafy na broń. To musisz wiedzieć, dokonując zakupu!

W poszukiwaniu szafy na broń. To musisz wiedzieć, dokonując zakupu!

Każdy, kto jest w posiadaniu broni palnej, musi prawidłowo ją zabezpieczyć. Wbrew temu, co możemy zobaczyć w amerykańskich filmach, szuflada biurka nie wystarczy. Polskie prawo nakazuje, aby cały arsenał przechowywać w szafie bądź sejfie klasy co najmniej S1. Tylko certyfikowany wyrób skutecznie ochroni cenną zawartość przed dostaniem się w niepowołane ręce. Zanim więc złożysz zamówienie na szafę lub sejf upewnij się, że wiesz, jaki model wybrać.

Polskie prawo jasno określa, gdzie można przechowywać broń palną

S1 – to oznaczenie widoczne na tabliczce znamionowej szafy potwierdza, że spełnia ona wymogi prawne, określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2014 r. Słowem, jeśli szafa na broń występuje w klasie S1 według normy PN-EN 14450, można legalnie przechowywać w niej broń palną oraz amunicję. W znalezieniu dobrej szafy nie wystarczy jednak kierować się wyłącznie certyfikatem i klasą.

Wysoki standard antywłamaniowy, design i dodatkowe półki na amunicję

Fakt, że wyrób spełnia wymagania polskiego prawa nie gwarantuje, że odpowie również naszym oczekiwaniom. Inne potrzeby mają strzelcy sportowi, inne myśliwi i kolekcjonerzy – podczas zakupów należy je uwzględnić, aby nie wydać pieniędzy na szafę /sejf, która będzie za mała lub wyposażona nie w takie przegrody, jakie powinna. Zależnie od tego, jaki arsenał zamierzamy przechowywać w szafie, dopasujmy więc jej design.

Przestawne uchwyty na broń oraz półki z funkcją demontażu to świetny wybór dla osób niezdecydowanych. Dlatego jeśli trudno jest Ci określić, w co powinna być wyposażona szafa, skorzystaj z rozwiązania uniwersalnego. Gdy masz sprecyzowane oczekiwania, wystarczy znaleźć optymalny model. W naszym salonie sprzedaży sklepu Cyngiel są dostępne rozmaite szafy na broń, spełniające klasę S1 albo wyższą. Nasi Klienci mogą skorzystać z opcji wniesienia produktu do domu. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Close Menu
×

Koszyk