Vademecum wiedzy o lornetce myśliwskiej. Sklep Cyngiel radzi

Vademecum wiedzy o lornetce myśliwskiej. Sklep Cyngiel radzi

Polowanie bez lornetki? Raczej trudno sobie coś takiego wyobrazić. Wiele osób poszukuje uniwersalnego sprzętu, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Z całą pewnością nie ma jednej lornetki do wszystkiego. Zawodowcy o tym wiedzą. Niezwykle ważne jest, żeby dobrać produkt zgodnie z doświadczeniem oraz indywidualnymi potrzebami. Wielu Klientów pyta nas o to, jak podejść odpowiednio do tego tematu. Dlatego też wychodzimy naprzeciw i tworzymy ten krótki poradnik. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę.

Uniwersalna lornetka myśliwska. Czy taka w ogóle istnieje?

Warto mieć świadomość, że inne szkła będą dobre dla młodych myśliwych, a inne dla tych ze znaczniejszym stażem. Wynika to oczywiście z możliwości wzroku. Musimy także zaznaczyć, że praktycznie każde powiększenie większe niż dziesięć wymaga odpowiedniej stabilizacji, w przeciwnym wypadku obraz będzie nieznośnie drgać. W celach łowieckich raczej nie stosuje się lunet powyżej tej wartości, wszakże poluje się w ruchu i zupełnie niewygodne byłoby poruszanie się ze statywem. Oznaczenia na przykład 10×42 informuje o tym, że pierwsza liczba 10-krotnie powiększa obraz, druga zaś – 42, określa średnicę obiektywu w milimetrach. Wiek wypływa na średnicę źrenicy, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten parametr. W tym miejscu należy także zaznaczyć, że im większe powiększenie, tym mniejsze światło w lornetce. To istotna informacja, która ułatwi nam wybór, gdy mamy zamiar polować wieczornymi porami.

Dlaczego warto zaufać naszemu asortymentowi? Sklep Cyngiel trafia zawsze w dziesiątkę!

W świetle powyższych informacji można obalić mit, że im większe powiększenie, tym lepiej. Absolutnie nie. Do polowania wczesnym wieczorem wystarczy mniejsza, tym samym więc lżejsza lornetka. Wcale nie trzeba inwestować znacznych funduszy. W naszym asortymencie znajdziesz idealny stosunek jakości do ceny. W celu przedłużenia zmysłu wzroku idealnie sprawdzi się nasza lornetka myśliwska. Cel? Pal! Trafiamy w sam środek potrzeb naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Close Menu
×

Koszyk