Okulary strzeleckie / balistyczne

Strzelectwo nie należy wbrew pozorom do bardzo ryzykownych sportów – nie tak łatwo tu o jakąkolwiek kontuzję. Wymaga jednak przestrzegania podstawowych zaleceń bezpieczeństwa – ich zlekceważenie może sprawić, że nasze zdrowie jednak i ucierpi i to poważnie. Ochrony wymaga z całą pewnością nasz wzrok, do czego konieczne są okulary strzeleckie, których cena nie jest wygórowana. Najbardziej niebezpieczny scenariusz to rykoszet, przed którym osłonić nas mogą dobre okulary balistyczne, nie jest to jednak jedyne zagrożenie. Podczas strzelania dochodzi przecież do wyrzutu gorących gazów prochowych, do naszego oka mogą trafić także dopalające się reszki ładunku prochowego, smaru, czy wznoszony wokół kurz. Szkody, jakie takie czynniki są w stanie wyrządzić, wcale nie są błahe, zwłaszcza w dłuższej perspektywie przy regularnym treningu. Załóż okulary strzeleckie i nie obawiaj się ich!

Zakładaj okulary balistyczne podczas każdego treningu, a będziesz cieszył się dobrym wzrokiem

Wszelkie sporty strzeleckie to doskonały sposób na to, by zadbać o swój wzrok. Nieustanny trening mięśni oka, jaki ma miejsce podczas zgrywania przyrządów celowniczych ze znajdującym się w oddali celem, pozwala nam dłużej zachować ich sprawność. Jeśli jednak nie zabezpieczymy swoich oczu przed szkodliwymi czynnikami towarzyszącymi oddawaniu każdego strzału z broni palnej, mogą one bardzo ucierpieć. Nie dopuść do tego! Atrakcyjna jak na dobre okulary balistyczne cena, w jakiej dostępne są w sklepie Cyngiel, to kolejny argument za tym, by się w nie wyposażyć. Wytyczne w tej sprawie sformułował zresztą Polski Związek Strzelectwa Sportowego, nakazujący, by strzelający wykorzystywali „bezodpryskowe okulary strzeleckie lub inne ochraniacze spełniające takie funkcje”.

Od wielu lat na rynku dostępne są znakomite wyroby z poliwęglanu, zapewniające należyty poziom ochrony, a przy okazji wygodne i nieutrudniające strzelania. Wychodząc naprzeciw potrzebom entuzjastów strzelectwa włączyliśmy je do naszego asortymentu dbając przy tym o to, by ich cena pozostawała korzystna.

Dbałość o bezpieczeństwo to podstawowy warunek tego, by z oddawania się wszelkim formom strzelectwa czerpać można było tylko wielką satysfakcję. Sięgnij więc po dobre okulary strzeleckie stworzone z myślą o wszystkich wymaganiach, jakie wiążą się z zastosowaniem ich podczas strzelania i nie obawiaj się ryzyka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty i składania zamówień!

Close Menu
×

Koszyk