Mauser

Firma stworzona przez braci Mauserów stała się w latach 70-tych XIX-wieku uznanym dostawcą broni strzeleckiej dla armii niemieckiej. Najważniejszym przełomem, dzięki któremu produkowana przez Waffenfabrik Mauser broń stała się znana na całym świecie, był bez wątpienia schyłek stulecia i pojawienie się modelu Gewehr 98. Przez długie dziesięciolecia broń ta pozostawała podstawowym uzbrojeniem strzeleckim armii wielu państw. Stanowiący niezawodną i celną broń Mauser wz.98 do dziś jest ceniony przez entuzjastów strzelectwa i to nie tylko tych o zainteresowaniach historycznych. Stworzona przez zakłady Mauser broń to absolutna klasyka, której nie mogło zabraknąć w szerokiej ofercie sklepu Cyngiel. Sprawdź nasz asortyment i zajrzyj do jednego z naszych sklepów, gdzie każdy uprawniony Klient może dokonać zakupu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Mauser stworzył broń należącą do najlepszych karabinów powtarzalnych w dziejach. Sprawdź naszą ofertę!

Mało jest konstrukcji, które okazały się równie długowieczne, jak stworzona przed ponad stuleciem przez firmę Mauser broń. Po drugiej wojnie światowej nastąpiło udoskonalenie i upowszechnienie się broni samopowtarzalnej, a realia pola walki uległy dalszym przemianom. Mimo to, rozwiązania, dzięki którym zasłynęła wytwarzana przez zakłady Mauser broń powtarzalna, tak naprawdę nigdy nie odeszły do lamusa. Znakomity ślizgowo-obrotowy zamek, będący jednym z najważniejszych atutów Gew98, do dziś jest wzorem dla wielu konstruktorów tworzących broń na potrzeby sportowe czy łowieckie. Stanowiący naprawdę doskonałą i nadal użyteczną broń Mauser 98 jeszcze przez wiele lat szeroko wykorzystywany był zresztą przez rozmaite formacje mundurowe, podczas gdy regularne siły zbrojne przezbrajano już na inne konstrukcje.

Stworzona prze firmę Mauser broń jest dziś powszechnym obiektem zainteresowania osób strzelających sportowo, rekreacyjnie, bądź będących miłośnikami historii i militariów. Przekonaj się sam, ile radości Mauser dostarczy Ci na strzelnicy! Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas atrakcyjną ofertą. Sklep Cyngiel, to najlepsze miejsce, w którym można wyposażyć się w broń tego typu. W trosce o zadowolenie naszych Klientów pozyskujemy znakomicie zachowane, doskonałe egzemplarze. Warto odwiedzić jeden z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie doświadczona obsługa gotowa jest udzielić wszelkiej pomocy, jakiej potrzebować może nabywca chcący kupić broń.

Close Menu
×

Koszyk