Konserwacja Broni

Często zechcemy w terenie wykonać szereg czynności, przy których bez noża poradzić sobie bardzo trudno albo wręcz nie sposób. Nóż myśliwski do patroszenia upolowanej zwierzyny to nie wszystko. Dobry nóż taktyczny będzie niezwykle przydatny podczas wielu innych prac polowych, budowy konstrukcji tymczasowych, przygotowywaniu posiłków, ognisk czy naprawach innego wyposażenia. Bez cienia przesady można powiedzieć, że jeśli komuś nigdy nie był w terenie potrzebny jakikolwiek myśliwski nóż, to prawdopodobnie udawał się on tam jedynie na spacer bądź inną mało wyrafinowaną aktywność.

Duży nóż myśliwski o głowni stałej to najbardziej uniwersalna konstrukcja, której bez obaw można użyć do cięższych prac. To nieodzowny element wyposażenia myśliwego, survivalowca, miłośnika bushcraftu i innych osób ceniących sobie samodzielność na łonie przyrody. Sklep Cyngiel wychodzi ich potrzebom naprzeciw.

Wybierz dobry nóż taktyczny i dbaj o niego, a będziesz gotowy na wszystko. Sprawdź naszą ofertę!

Każdy, kto ma choć minimalne doświadczenie w zakresie bytowania w terenie dobrze wie, że niska cena to nie może być główne kryterium przy zakupie noża. Wyposażenie się w wyjątkowej jakości kuty nóż myśliwski ze stali damasceńskiej pozwala nie martwić się o to, czy sprosta on czekającym nas wyzwaniom – sprawdź, jakie ma dla Ciebie nasz sklep! Niekiedy wystarczy nam nóż myśliwski do skórowania, innym razem jednak trzeba będzie np. wykonać prace w drewnie. Bądź gotowy na wszystko! Niskiej jakości noże to nie tylko niewygoda – są po prostu niebezpieczne ze względu na możliwość rozpadnięcia się, a także fakt, że szybko tępiące się ostrze wymaga przykładania większej siły. Zwłaszcza znajdując się w odległych leśnych ostępach trzeba związane z tym zagrożenia ograniczać. Do łatwiejszych zadań przyda się z kolei nóż myśliwski składany. Takie narzędzie, które da się wygodnie schować w kieszeni, może towarzyszyć nam dosłownie wszędzie, pozwalając szybko rozwiązywać wiele drobnych codziennych problemów.

Niezależnie od tego, jakiego noża używamy i jak atrakcyjna była jego cena, zawsze należy o niego dbać. Oznacza to chronienie go przed przedwczesnym tępieniem (nie wbijamy go np. w ziemię!) i regularne ostrzenie – warto się tego dobrze nauczyć. Jeśli myśliwski nóż w danym momencie nie jest potrzebny, składajmy go lub chowajmy do pochwy! Wówczas zarówno nasz podstawowy solidny długi nóż taktyczny, jak i nóż składany myśliwski będą mogły bez żadnych przeszkód służyć nam naprawdę długo.

Close Menu
×

Koszyk