Grot

Długo czekaliśmy aż pierwszy po drugiej wojnie światowej zaprojektowany w Polsce karabinek doczeka się ostatecznego kształtu i trafi do produkcji. Cierpliwość potrzebna była także strzelcom sportowym. Wersja na rynek cywilny, z mechanizmem spustowym umożliwiającym prowadzenie jedynie ognia pojedynczego, pojawiła się na rynku z pewnym opóźnieniem, choć tak czy inaczej nieporównywalnie szybciej, niż inne sportowe adaptacje broni wojskowej. Teraz już wiemy, że dostępna dziś jako Grot broń to konstrukcja, na którą warto było czekać. Z radością włączyliśmy ją do oferty sklepu Cyngiel! Modułowy System Broni Strzeleckiej to projekt, który rozpoczął się już wiele lat temu. Każdy, kto miał już okazję sprawdzić na strzelnicy jak sprawuje się Grot, nie ma wątpliwości, że inżynierowie radomskiej Fabryki Broni i WAT-u nie zmarnowali tego czasu. Przekonaj się sam, jak udana jest to broń!

Grot to broń, z której możemy być dumni. Sprawdź, jak strzela nowy polski karabinek!

Jak przystało na nowoczesną broń Grot opracowany został nie tylko z myślą o uzyskaniu doskonałych parametrów technicznych, ale także o podniesieniu wygody użytkowania. Grot jest więc karabinkiem dostosowanym zarówno do strzelców prawo, jak i leworęcznych – wszystkie manipulatory są zdublowane po obu stronach. Istotną cechą, która była jednym z głównych celów przyświecających konstruktorom tworzącym tą broń, była jej modułowość. Nie tylko pozwala to na konfigurowanie jej zależnie od potrzeb, ale też sprawia, że Grot jest karabinkiem bardzo łatwym w obsłudze. Wymiana poszczególnych podzespołów nie sprawia kłopotów. Łatwowymienna jest także lufa, do czego wystarczy dostarczany w zestawie klucz imbusowy.

Występująca pod nazwą Grot broń dostarczana na rynek cywilny jest nieco inna od wojskowej Różnice dotyczą nie tylko mechanizmu spustowego. Inna jest też np. wspomniana już lufa, której gwintowanie dostosowane jest również do lżejszych pocisków – radomscy konstruktorzy zadbali bowiem o to, by broń ta mogła dostarczać strzelcom sportowym jak najwięcej satysfakcji! Skorzystaj z atrakcyjnej oferty sklepu Cyngiel i przekonaj się o tym sam!

Nie znajdziemy ponadto zatrzasku bagnetu, jest za to gwint umożliwiający zastosowanie rozmaitych urządzeń wylotowych. Dostępna pod nazwą Grot broń to znakomita propozycja dla strzelców sportowych oraz tych, którzy strzelają rekreacyjnie. Pasują do niej niemal wszystkie magazynki w standardzie AR Zapraszamy do naszych punktów stacjonarnych, gdzie uprawnieni Klienci mogą dokonać zakupu.

Close Menu
×

Koszyk