Karabin mosin

Karabin Mosin to absolutna klasyka broni strzeleckiej, którą każdy jej miłośnik powinien poznać bliżej. To najliczniej wyprodukowany karabin powtarzalny na świecie, który bardzo powoli przechodził do historii. Przede wszystkim za sprawą swojej wspaniałej celności, która sprawia, że karabin Mosin niejednokrotnie stosowany był w roli broni wyborowej. Występujący pod nazwą Mosin karabin ceni sobie także wielu myśliwych, wykorzystujących go w roli sztucera. Tej niezwykle udanej konstrukcji o wielkim znaczeniu historycznym, nie mogło rzecz jasna zabraknąć w szerokim asortymencie przygotowanym przez sklep Cyngiel, gdzie jego cena jest nader korzystna. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty. Aby nabyć karabin Mosin, poza posiadaniem stosownych uprawnień, trzeba oczywiście udać się do jednego z naszych sklepów stacjonarnych. Zapraszamy do kontaktu!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Karabin Mosin jest ceniony na całym świecie m.in. za doskonałą wprost celność. Sprawdź ją sam!

Już wojna rosyjsko-turecka 1877 – 1878, podczas której wielostrzałowe Winchestery Turków dziesiątkowały wprost Rosjan, unaoczniła im konieczność modernizacji uzbrojenia. Mimo to, ich żołnierze na nową broń musieli poczekać jeszcze lata. Gdy pierwsze próby samodzielnego wyprodukowania broni nowej broni spełzły na niczym, poszukiwano rozwiązania za granicą - uwagę specjalnej komisji przykuła wówczas konstrukcja Belga Leona Naganta. Wtem pojawiła się jednak kontrpropozycja kapitan Sergeja Ivanovicha Mosina, która jako prostsza w produkcji zyskała w 1891 roku aprobatę. Tak karabin Mosin wszedł na dziejową arenę, by pozostać na niej przez długie lata!

Występujący pod nazwą Mosin karabin produkowany był w wielu miejscach na świecie. Pierwsze na zlecenie Rosjan dostarczała francuska fabryka Chatellrault. Wkrótce sami zaczęli jednak wytwarzać własny karabin Mosin w Tule, a także w Iżewsku i Siestroriecku. W czasie pierwszej wojny światowej Wiele powstało także w fabryce Remingtona i New England Westinghouse. Karabin Mosin w pewnym momencie produkowany był także przez naszą Fabryka Broni w Radomiu.

Nie dziwi więc, że zaproponowany pod koniec XIX w. przez młodego oficera nazwiskiem Mosin karabin stał się znany na całym świecie i szeroko doceniono jego wspaniałe zalety, na czele z niezrównaną celnością. Sprawdź, ile radości może dostarczyć na strzelnicy ta wyjątkowa broń!

Do dziś cieszy się ona zainteresowaniem ze strony licznych miłośników strzelectwa, toteż musiała znaleźć się i w naszym asortymencie. Oferujący karabin Mosin sklep Cyngiel to najlepsze miejsce, w którym możesz dokonać takiego zakupu. Atrakcyjna jak na karabin Mosin cena, a także doświadczona, pomocna obsługa sprawiają, że dobrze wydasz swoje pieniądze. Przekonaj się sam!

Close Menu
×

Koszyk