Karabin mauser

Gdy w 1886 roku armia francuska przyjęła do uzbrojenia karabin Lebela, a więc pierwszy powtarzalny, zasilany małokalibrową amunicją z prochem bezdymnym, zyskała wobec potencjalnych przeciwników ogromny atut. Niemcy nie mogli więc zostać w tyle i stworzyli broń uznawaną dziś za jeden z najlepszych karabinów powtarzalnych w historii. Karabin Mauser Gewehr 98, czy też, według polskiej nomenklatury, wz. 1898, to powinien poznać bliżej każdy entuzjasta historii i strzelectwa! Zwłaszcza, że, jak dowodzi oferta sklepu Cyngiel, jego cena nie musi być wygórowana. Stworzony przez firmę Mauser karabin to efekt szeregu lat prac konstrukcyjnych i doskonalenia stosowanych rozwiązań. Szybko stał się przedmiotem eksportu i dowiódł swoich zalet na wielu polach bitew. Najważniejszym sprawdzianem była jednak pierwsza wojna światowa – doświadczenia z jej frontów pokazały, że karabin Mauser to słuszny wybór!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozwiązania, z których słynie Karabin Mauser, cenione są do dziś. Poznaj tą broń bliżej!

Nie sposób wymienić wszystkich armii i konfliktów, w których wykorzystywany był karabin Mauser. Nic dziwnego – to zdecydowanie jeden z najlepszych modeli broni strzeleckiej w dziejach. Przy odpowiedniej konserwacji zapewnia znakomitą niezawodność, ale także wysoką, jak na ówczesne oczekiwania, szybkostrzelność.

Do najważniejszych zalet, którym stworzony przez zakłady Mauser karabin zawdzięcza swoją wielką karierę, należy bez wątpienia konstrukcja zamka, odznaczająca się prostotą i ograniczająca ryzyko jakiejkolwiek awarii. Bardzo istotnym elementem jest także ładowany z łódki pięciopokojowy pudełkowy magazynek schowany w osadzie. Była to wówczas innowacja, pozostawiająca w tyle inne modele karabinów, wymagające stosowania ładowników. Znakomite rozwiązania techniczne, udoskonalone następnie dzięki doświadczeniom wojennym wraz z wysoką jakością wykonania sprawiły, że zaproponowany przez firmę Mauser karabin przez długie lata był najlepszą indywidualną bronią strzelecką, jaka mogła trafić w ręce żołnierza. Stała się ona także podstawowym uzbrojeniem Wojska Polskiego, jej produkcję uruchomiono w naszym kraju w 1922 roku w Warszawie, a następnie w Radomiu.

Karabin Mauser Gewehr 98 do dziś trafia do rąk niezliczonych entuzjastów strzelectwa na całym świecie, korzystających z jego zalet w celach sportowych, rekreacyjnych czy łowieckich. W sklepie Cyngiel wychodzimy naprzeciw związanemu z tym zapotrzebowaniu. Zapraszamy do korzystania z przygotowanej przez nas oferty. Atrakcyjna jak na wysokiej jakości karabin Mauser cena to nie jedyny jej aut. Doświadczona obsługa służy wszelką niezbędną pomocą! Czym prędzej odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych, gdzie możliwe jest dokonanie zakupu.

Close Menu
×

Koszyk