Sejf na broń krótką musi spełniać określone normy. Nie kupuj przypadkowego modelu

Sejf na broń krótką musi spełniać określone normy. Nie kupuj przypadkowego modelu

Wybór sejfu do przechowywania broni nie jest kwestią gustu ani zachcianką. Posiadanie broni palnej zobowiązuje do przestrzegania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z prawem, gdy nie możemy sprawować nadzoru nad bronią, musimy przechowywać ją w specjalnej szafie bądź sejfie. Trzymanie pistoletu pod poduszką lub w szufladzie biurka ma miejsce wyłącznie w filmach, nie mając nic wspólnego z rzeczywistością. Zanim jednak ruszysz do sklepu i zaopatrzysz się w pierwszy lepszy sejf, sprawdź, jakie parametry muszą go cechować. W przeciwnym razie wydasz pieniądze na produkt, który nie będzie nadawał się do przechowywania broni. Co za tym idzie, narazisz się na karę grzywny, a nawet aresztu.

Klasa odporności to priorytet. Sejf na broń musi być co najmniej w klasie S1

Zasady przechowywania broni palnej zostały spisane w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26.08.2014 r. i obowiązują wszystkich posiadaczy broni oraz amunicji. Zgodnie z treścią Rozporządzenia, odpowiednie urządzenie do przechowywania broni spełnia wymagania klasy S1 lub większej, według normy PN-EN 14450. Szafa lub sejf na broń o wymaganej klasie S1 stanowią najniższe dopuszczalne zabezpieczenie.

Jeśli zależy nam na wyższej ochronie antywłamaniowej, możemy wybrać klasę S2 albo 0. Istotne, aby na sejfie znalazła się tabliczka znamionowa, potwierdzająca jakość zabezpieczeń. Wyroby dostępne w marketach budowlanych bardzo często jej nie posiadają – a tym samym nie mogą być wykorzystywane do przechowywania broni palnej. Najbezpieczniej jest dokonać zakupu w koncesjonowanym sklepie z bronią, jak CYNGIEL. Oferujemy szeroki wybór szaf na broń oraz sejfów, należących co najmniej do klasy S1.

Wymiary sejfu i typ zamka też mają znaczenie! Broń przechowuj w bezpiecznym miejscu

Przed zakupem sejfu na broń upewnij się, że wymiary danego modelu odpowiadają Twoim potrzebom. Kilka egzemplarzy broni krótkiej możesz przechowywać w sejfie gabinetowym, natomiast broń długa wymaga zastosowania dedykowanej szafy. Zwróć uwagę także na rodzaj zamka. Najprostszym rozwiązaniem jest zamek kluczowy. Bardziej zaawansowane urządzenia są wyposażone w zamek szyfrowy, elektroniczny bądź biometryczny. Atestowany, nowoczesny zamek to większe bezpieczeństwo dla przechowywanej zawartości. Wiąże się z tym jednak wyższa cena sejfu – rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz najlepszy model dla siebie. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu!

Close Menu
×

Koszyk