Czym się różnią aktywne słuchawki ochronne od pasywnych? Przeczytaj i zadbaj o swój słuch!

Czym się różnią aktywne słuchawki ochronne od pasywnych? Przeczytaj i zadbaj o swój słuch!

Wybierając się na strzelnicę – tak w otwartym terenie, jak i wewnątrz zamkniętych pomieszczeń – trzeba zabrać ze sobą odpowiednie wyposażenie. Jednym z kluczowych elementów są wysokiej jakości ochronniki słuchu. Udowodniono, że nawet pojedynczy wystrzał, generujący duże natężenie dźwięku, może trwale uszkodzić narządy uszne. W sklepie Cyngiel oferujemy wiele akcesoriów, które temu zapobiegają – a każdy z nich posiada specyficzną charakterystykę.

Pasywne ochronniki całkowicie odcinają strzelca od absolutnie wszystkich dźwięków z otoczenia

Najtańsze zatyczki to zdecydowanie za mało, aby spełnić wyśrubowane wymagania. Choć wśród akcesoriów do ochrony słuchu można znaleźć porządnie wykonane stopery, to o wiele większy komfort gwarantuje stosowanie profesjonalnych słuchawek. Te dzielimy na 2 podstawowe grupy: pasywne oraz aktywne. Pierwsze z nich tłumią całość zewnętrznych bodźców, bez wyjątku. Takie rozwiązanie może sprawdzać się podczas polowania albo strzelania w samotności. Jeśli natomiast niezbędne będą komunikacja z innymi osobami oraz nasłuchiwanie rozmaitych sygnałów, to bez cienia wątpliwości słuchawki ochronne aktywne okażą się zdecydowanie lepszym wyborem. Od wystrzałów i innych hałasów izolują doskonale, a przy tym specjalne mini-mikrofony zbierają pozostałe dźwięki.

Dobrej jakości słuchawki ochronne aktywne posłużą Ci przez wiele lat intensywnej eksploatacji

Niejednokrotnie spotykamy się z opiniami, że prowadzenie nasłuchu w ochronnikach jest bardziej komfortowe, niż na „gołe ucho”. Wynika to z zastosowania materiałów oraz przetworników wysokiej klasy w słuchawkach aktywnych. Kolejną zaletą tych akcesoriów będzie bezproblemowa współpraca z okularami i innymi ochronnikami wzroku – słuchawki pasywne są w tym względzie znacznie bardziej problematyczne. W modelach aktywnych standardem są bowiem komfortowe poduszki. Szczególną popularnością cieszą się te wypełnione żelem, co zapewnia pełną wygodę przy doskonałej ochronie słuchu. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem słuchawek ochronnych aktywnych w sklepach Cyngiel oraz składania zamówień. Oferujemy doskonałe warunki zakupu!

Close Menu
×

Koszyk