Broń sportowa, czyli jaka? Ważne informacje dla miłośników strzelectwa

Broń sportowa, czyli jaka? Ważne informacje dla miłośników strzelectwa

Zacznijmy od tego, że nie istnieje uniwersalna definicja, pozwalająca jednym zdaniem wyjaśnić, czym jest broń sportowa. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji z 1999 r., regulującej ważne procedury dotyczące m.in. wydawania pozwoleń na broń, ta wykorzystywana w celach sportowych zaliczana jest do grona broni palnej. Co należy o niej wiedzieć oraz jak wybrać sprzęt, który pozwoli rozwijać umiejętności strzeleckie, odpowiadamy w tym wpisie.

Uzyskałeś pozwolenie na broń do celów sportowych? Czas poznać ją bliżej!

Jedni uważają, że broń sportowa to wiatrówki, inni stawiają na karabinki sportowe. W rzeczywistości mowa o wszystkich typach broni palnej, spełniającej któryś z poniższych warunków:

  • boczny zapłon z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm,

  • centralny zapłon z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm,

  • gładka lufa,

  • przystosowanie do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego.

To wyklucza z grupy broni sportowej sprzęt wyjątkowo niebezpieczny, w tym między innymi samoczynną broń palną, np. w postaci karabinków. Po uzyskaniu promesy uprawniającej do nabycia broni sportowej i amunicji do niej, warto więc udać się do profesjonalnego sklepu z bronią i porozmawiać ze sprzedawcą. Pozwolenie upoważnia do kupienia broni czarnoprochowej lub gładkolufowej o dowolnym kalibrze, a także wspomnianych wcześniej modeli bocznego zapłonu (kaliber do 6 mm) oraz centralnego zapłonu (tu kaliber do 12 mm).

Zanim podejmiesz decyzję związaną z zakupem broni, skorzystaj z pomocy konsultanta

Strzelectwo sportowe stanowi szeroką dziedzinę, dlatego wybór broni trzeba dokładnie przemyśleć. To, czy zakupimy karabin standardowy, rewolwer lub pistolet samopowtarzalny powinno być ściśle związane z tym, do jakich celów zamierzamy ją wykorzystywać. W sklepie Cyngiel zatrudniamy wykwalifikowanych doradców, którzy z przyjemnością pomagają Klientom w doborze broni palnej. Opowiedz nam o swoich oczekiwaniach, a zaproponujemy broń oraz osprzęt najwyższej jakości. Jeśli chodzi o broń sportową, mamy w zanadrzu pistolety, strzelby, a także karabiny. Na naszej stronie znajdziesz poszczególne modele broni wraz z ceną i dokładnym opisem specyfikacji. Firmowy sklep, który prowadzimy, ma w ofercie wyselekcjonowaną broń, możliwą do nabycia w jednym z naszych salonów stacjonarnych. Obejrzyj kolekcje dostępne online i wstępnie oceń, jaki typ sprzętu jest tym, którego szukasz. Pamiętaj, że przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą z firmy Cyngiel, przed którym broń sportowa i akcesoria strzeleckie nie mają żadnych tajemnic.

Dodaj komentarz

Close Menu
×

Koszyk